Reklama Toyota

Nocne nurkowanie. Ćwiczenia Pilskich strażaków z JRG 2 na Jeziorze Płocie (ZDJĘCIA)

W dniach 27-29.07.2020 roku zgodnie z rozkazem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile w sprawie przeprowadzenia ćwiczeń taktyczno-bojowych trzy zmiany służbowe z JRG PSP Nr 2 uczestniczyły w ćwiczeniach nocnych na Jeziorze Płocie.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stanu przygotowania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego do podejmowania działań ratowniczych w zakresie specjalistycznym na akwenie w porze nocnej. Ćwiczenia podzielono na dwa moduły. Pierwszy obejmował zakres, w którym Kierujący Pracami Podwodnymi przypomniał zasady z zakresu bezpieczeństwa prowadzenia prac nurkowych w warunkach nocnych oraz komunikację i operowanie światłem pod wodą.

Z kolei drugi został przeprowadzony pod nadzorem dowódcy zmiany a zakładał: przeprowadzenie rozpoznania, odpowiednie zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oświetlenie dojścia i miejsca prowadzenia prac nurkowych, odnalezienie i ewakuacje osoby poszkodowanej na brzeg do punktu medycznego.

Ćwiczenia pozwoliły również zweryfikować możliwość dojazdu w porze nocnej do plaży zlokalizowanej na Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym „Płotki”.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Michał Warykasz

Poprzedni artykułĆwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego na poziomie podstawowym oraz specjalistycznym (ZDJĘCIA)
Następny artykułZderzenie trzech pojazdów na DK11 na wysokości Środy Wielkopolskiej. Jedna osoba ranna