Reklama samochody.pl

Niespełna dwuletnie dziecko wypadło z okna. Trafiło do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Piłsudskiego w Rawiczu. Z okna kamienicy wypadł niespełna dwuletni chłopczyk. Doznał urazu głowy.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 17.30. Służby na miejsce wezwali sąsiedzi, znajdujący się w pobliżu kamienicy. – Dziecko spadło z pierwszego piętra, z wysokości około 5 metrów – mówi asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Po udzieleniu pomocy na miejscu przez załogę karetki, chłopczyk został przetransportowany do szpitala w Gostyniu, a następnie do Poznania. Wstępna diagnoza lekarska wskazuje, że dziecko ma złamaną podstawę czaszki.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że okno nie było otwarte, a rozszczelnione. Dziecko najpierw weszło na narożnik, a następnie – na parapet. W tym czasie rodzice dziecka przebywali w mieszkaniu. – Prawdopodobnie nie spodziewali się, że chłopczyk będzie w stanie otworzyć okno – dodaje Beata Jarczewska. Jak ustalono, matka dziecka była trzeźwa, ojciec – pod niewielkim wpływem alkoholu.

W tej sprawie policjanci prowadzą czynności sprawdzające pod kątem artykułu 160 kodeksu karnego – nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Opracowanie:Rawicz24.pl

POLECAMY – https://wlkp112.pl/zakazeni-koronawirusem-ukraincy-wiele-razy-zlamali-nakaz-kwarantanny-teraz-zostali-aresztowani/?fbclid=IwAR342-ITA9QIENqF-tGyvPA20mep2bw13q6m_OqBCPDMopnWzvUMFPoRJo0

 

 

Poprzedni artykułZakażeni koronawirusem Ukraińcy wiele razy złamali nakaz kwarantanny. Teraz zostali aresztowani
Następny artykułMakabryczny wypadek. Czołowe zderzenie audi i opla. Zginęli 19-latek i 39-latek