Reklama samochody.pl

Zakażeni koronawirusem Ukraińcy wiele razy złamali nakaz kwarantanny. Teraz zostali aresztowani

Kępińscy policjanci zatrzymali dwóch Ukraińców zakażonych koronawirusem, którzy wielokrotnie łamali nakaz domowej kwarantanny. Swoi zachwianiem narazili na zagrożenie dla życia i zdrowia wiele osób.

W piątek, 12 czerwca, policjanci w Kępnie kontrolowali osoby na kwarantannach domowych. Ustalili, że dwaj Ukraińcy mieszkający na jednym z kępińskich osiedli, wyszli na zewnątrz i gdzieś odjechali. Do działań skierowano kolejne patrole. Już po kilku minutach policjanci zatrzymali samochód, którym jechali Ukraińcy. Z poczynionych ustaleń wynikało, że pod koniec maja stwierdzono u nich zarażenie koronawirusem.

Ponieważ opuścili się przestępstwa sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób podjęto decyzję o ich zatrzymaniu. Do tych czynności skierowano policjantów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ochronny, którzy przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa dokonali ich zatrzymania. Ukraińcy zostali przetransportowani do specjalnie przygotowanego na tego typu przypadki aresztu policyjnego w Poznaniu. Zabezpieczono niepodważalne dowody świadczące o tym, że 27-latek i 45-latek, co najmniej kilkadziesiąt razy złamali kwarantannę.

Prokurator postawił im zarzut, za który grozi kara do 8 lat więzienia. Z uwagi na ciężar i charakter popełnionego przestępstwa prokurator zdecydował się także na wystąpienie do sądu z wnioskiem o areszt dla Ukraińców. Z uwagi na fakt, że podejrzani znajdowali się w szczególnych warunkach izolacji postępowanie aresztowe miało niecodzienny charakter, Odbyło się za pośrednictwem wideokonferencji. Obaj Ukraińcy zostali aresztowani.

Poprzedni artykułWypadek motocykla i samochodu osobowego
Następny artykułNiespełna dwuletnie dziecko wypadło z okna. Trafiło do szpitala