Reklama samochody.pl

Niesamowite znalezisko podczas prac ziemnych (ZDJĘCIA)

Pomimo upływu wielu lat na terenie miejscowości Piotrówka podczas prac ziemnych na jednej z prywatnych posesji odkryto wiele niebezpiecznych przedmiotów z okresu II wojny światowej.

W sobotę, 18 czerwca. dyżurny komendy policji w Kępnie został powiadomiony przez mieszkańca miejscowości Piotrówka, że podczas prac budowlanych na terenie prywatnej posesji wykopano broń oraz amunicję z okresu II wojny światowej.

Na miejsce został wysłany  funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył sześć sztuk broni krótkiej, m.in. pistolet P-38 z okresu II wojny światowej oraz rewolwery Nagant.

Amunicja strzelecka w ilości kilkudziesięciu sztuk, różnych kalibrów. Dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki.

Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Brzegu, którzy następnie zneutralizują niebezpieczne znalezisko. Policjanci przypominają, że przedmioty takiego typu pomimo upływu czasu są śmiertelnie niebezpieczne i w każdym przypadku znalezienia niebezpiecznych artefaktów należy niezwłocznie powiadomić policję.

Poprzedni artykuł18-latka podrobiła legitymację szkolną dla zniżek na bilety PKP. Grozi jej kara do 5 lat więzienia
Następny artykułPodpalacz w rękach policji. Grozi mu do 5 lat więzienia (ZDJĘCIA)