Reklama samochody.pl

18-latka podrobiła legitymację szkolną dla zniżek na bilety PKP. Grozi jej kara do 5 lat więzienia

Pomysłowa nastolatka samodzielnie przedłużyła ważność swojej legitymacji szkolnej. Do tego celu użyła dwuzłotowej monety. Sytuacja wyszła na jaw podczas kontroli biletów w pociągu. Teraz nastolatce grozi kara do 5 lat więzienia.

W sobotę, 18 czerwca, przed godz. 9.00 Policja z Leszna została powiadomiona przez kierownik pociągu relacji Katowice – Słupsk o tym, że podczas kontroli biletów jedna z pasażerek posłużyła się przerobioną legitymację szkolną. To było potwierdzenie zniżki na przejazd.

Jak się okazało zdjęcie było przypięte do dokumentu jedynie spinaczem i nie nosiło śladów przybicia pieczątki szkoły. W miejscu pieczątki potwierdzającej ważność legitymacji widniał… odcisk monety dwuzłotowej.

Policjanci zatrzymali 18-letnią mieszkankę Chorzowa posługującą się przerobioną legitymacją. Młoda kobieta została przewieziona do leszczyńskiej komendy, gdzie usłyszała zarzut przerobienia dokumentu.

Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu i wyjaśniła, że dokonała tego w celu uzyskania zniżek na przejazdy. Teraz grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułOminął zapory i wjechał bmw pod pociąg (FILM, ZDJĘCIA)
Następny artykułNiesamowite znalezisko podczas prac ziemnych (ZDJĘCIA)