Reklama samochody.pl

Jeden bez prawka, drugi z cofniętymi uprawnieniami. Teraz o dalszym losie zadecyduje sąd

Jeden bez prawka, drugi z cofniętymi uprawnieniami. Teraz o dalszym losie zadecyduje sąd / foto archiwum wlkp112.pl Kaczmarek Patryk

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie w miniony weekend zatrzymali kierującego, który kierował pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami oraz zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem, który nie posiadał uprawnień do kierowania.

23 lipca br. o godzinie 7:40 w miejscowości Drożki funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy marki Masey Ferguson, którym kierował 40 – letni mieszkaniec gminy Namysłów. Jak się okazało podczas kontroli mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu one zatrzymane przez Starostę w roku 2021 za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. 40 – latek teraz przed Sądem odpowie za popełnione przestępstwo.

W tym samym dniu o godzinie 18:15 w miejscowości Świba, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi, którym kierował, 31 – letni mieszkaniec Galewic. Podczas wykonywanej kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. 31 – letni mieszkaniec Galewic teraz przed Sądem odpowie za popełnione przestępstwo.

Postępowanie w tych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

_______________________________________________

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail wielkopolskanasygnale112@wp.pl lub przez profil na facebooku wielkopolskanasygnale112 i twórz z nami portal WLKP112

Poprzedni artykułSzok. 22-latek usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. Grozi mu dożywocie
Następny artykułDwie ciężarówki zderzyły się na DK11. Sprawca zdarzenia ukarany mandatem w kwocie 1250zł (ZDJĘCIA)