Reklama samochody.pl

Nieletni bracia zamówili iphony warte 50 tys. zł i… okradli paczkomat. Mieli kominiarki i peruki

Pod koniec czerwca zgłoszono włamanie do paczkomatu w Szymanowie (woj. wielkopolskie). Złodziej opróżnili 10 skrzynek. Ukradli paczki zawierające 10 telefonów marki iPhone łącznej wartości niemal 50 tys. zł.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że sprawcami są dwaj bracia z gminy Rawicz, którzy w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem. 17-lateki 15-latek wpadli na genialny pomysł aby zamówić do  paczkomatu 10 telefonów iPhone 13 pro warte niemal 50 tys. zł

Założyli fikcyjne konta i w firmie z Radomia zamówili telefony, za które należało zapłacić przy odbiorze kodem „Blik” w paczkomacie. Wiedzieli kiedy kurier przywozi przesyłki dlatego też obserwowali, do których skrzynek wkłada paczki.

Następnie nocą w kominiarkach i perukach na głowie zakradli się do paczkomatu, gdzie zakryli kamerę workiem i rękawiczką. Potem łomem wyłamali skrzynki i ukradli zabrali telefony. W międzyczasie telefony wystawili do sprzedania na jednym z portali. Gdy zgłosił się klient pojechali do Wrocławia, gdzie sfinalizowali transakcję sprzedając nieznanemu mężczyźnie 7 telefonów za kwotę niemal 30 tys. zł.

Część pieniędzy wydali na jedzenie oraz zakupy. Podczas przeszukania policjanci odzyskali 3 telefony, zabezpieczyli 18300 zł oraz przedmioty, które zakupili za pieniądze uzyskane z przestępstwa. Siedemnastolatkowi grozi kara do 8 lat więzienia a 15-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny.

Poprzedni artykułMakabryczne zabójstwo. Zabił kochanka, a swoją partnerkę dźgał nożem
Następny artykułTragedia w Wyrzysku. Maszyna rolnicza śmiertelnie przygniotła mężczyznę (ZDJĘCIA)