Reklama Toyota

Strażacy z JRG 2 w Kaliszu z nowym ciężkim wozem ratowniczo-gaśniczym (zdjęcia)

W czwartek do strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Kaliszu dotarł nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 9,1/52 Renault Kerax.

Wyposażony w silnik o mocy 330 kW (440KM), uterenowiony napęd 6×6 oraz kabinę w układzie 1+1+1. Pojazd już wkrótce trafi do podziału bojowego i będzie wyjeżdżał do działań ratowniczo-gaśniczych. Zastąpi on pojazd GCBA 9,5/60 Man TGA, który uczestniczył m.in. w międzynarodowej misji gaszenia pożarów lasu w Szwecji oraz Grecji. Podobnie jak swój poprzednik nowy pojazd również zostanie włączony w skład Modułu GFFFV Poland i będzie mógł być dysponowany poza granice kraju w ramach modułu poznańskiego. To właśnie m.in. w tym celu nowe GCBA zostało wyposażone w autopompę umożliwiającą tłoczenie słonej wody oraz specjalny system umożliwiający sprawny załadunek i rozładunek przenośnego zbiornika wody o pojemności 13 000 litrów, bardzo przydatnego podczas dużych pożarów lasu. Auto posiada zbiornik wody o pojemności 9100 litrów oraz autopompę o wydajności 5200 l/min, działko wodno-pianowe o wydajności 3200 l/min, linię szybkiego natarcia o długości 40 m, wciągarkę linową, maszt oświetleniowy z lampami LED oraz sprzęt oświetleniowy i łączności. To kolejny samochód, który trafił do kaliskich strażaków w ostatnich tygodniach. Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, za co kaliscy strażacy pragną złożyć serdeczne podziękowania. Nowy pojazd przyczyni się z całą pewnością do poprawy bezpieczeństwa na terenie chronionym przez KM PSP Kalisz oraz ułatwi pracę ratownikom. Uroczystego powitania auta dokonał Dowódca oraz Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, a także zmiana służbowa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kaliszu.

Poprzedni artykułBył kompletnie pijany. Próbował potrącić policjanta. Doszło do pościgu, który zakończył się w rowie (zdjęcia)
Następny artykułMakabryczne odkrycie. Strażacy otworzyli mieszkanie i znaleźli ciało kobiety