Makabryczne zabójstwo w Kaliszu. Zadał dwa ciosy siekierą. 54-latek przyznał się do winy

Do makabrycznego zabójstwa w Kaliszu doszło w ostatnią sobotę marca. Mężczyzna, który został zabity został zamordowany siekierą. 

Do zbrodni doszło 25 marca około godziny 4:40 w jednym z mieszkań przy ulicy Fryderyka Chopina w Kaliszu. Zatrzymany na miejscu mężczyzna miał zadać kilka ciosów siekierą swojemu starszemu koledze.

W ramach śledztwa prowadzonego przez prokuratura rejononowego w Kaliszu zatrzymany został 54-letni mężczyzna mieszkaniec Kalisza, któremu na podstawie, poczynionych ustaleń zarzucił, że w dniu 25 marca w jednym z mieszkań w centrum miasta działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia, zadał śpiącemu pokrzywdzonemu co najmniej dwa uderzenia narzędziem ostrokrawędzistym, prawdopodobnie była to siekiera.

  • Mówi dla portalu wlkp112.pl Marcin Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

W wyniku, którego mężczyzna doznał obrażeń ciała, które doprowadziły do jego śmierci. W ramach tego postępowania prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Motywujący wniosek z surową karą, grożącą w tym przypadku, jest to kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

  • dodaje Nasz rozmówca

Na dalszym etapie zachodzi konieczność przeprowadzenia badań sądowo-psychiatrycznych podejrzanego celem zweryfikowania motywów jak i sposobu działania mężczyzny któremu zarzut zabójstwa został przedstawiony.

  • dodaje na koniec Meler

Wiadomo, że mężczyzna przyznał się do stawionego mu zarzutu, za co grozi mu kara od 8 do 15, 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł32-latek był pijany. Został zatrzymany przez policję w Świętnie
Następny artykułNowy Tomyśl. Dwa nowe motocykle marki BMW już na wyposażeniu policjantów (zdjęcia)