Reklama samochody.pl

Policja Wolsztyn. Kolizje, potrącenie z ucieczką sprawcy oraz wpadka pijanego kierowcy ciężarówki

W sobotę 18 listopada i niedzielę 19 listopada na drogach powiatu doszło łącznie do pięciu zdarzeń drogowych. Szczęśliwie w żadnym z nich uczestnicy nie odnieśli obrażeń zagrażających życiu. W jednym ze zdarzeń potrącony został rowerzysta poruszający się drogą pomiędzy Adamowem i Starą Dąbrową.

W sobotę, 18 listopada, około godz. 14:30 na ul. Szkolnej w Solcu kierujący Volkswagenem Golfem 18-latk w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. W efekcie uszkodzeniu uległ samochód oraz brama i betonowe elementy ogrodzenia. Mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem 1100 złotych.

Tego samego dnia około godz. 23:30 policjanci zostali poinformowani o potrąceniu rowerzysty, do którego doszło na drodze pomiędzy Adamowem i Starą Dąbrową. Mężczyzna został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Szczęśliwie obrażenia, jakich doznał nie zagrażały jego życiu. Policjanci poszukują sprawcy potrącenia.

Osoby, które przejeżdżały wskazaną powyżej drogą w godzinach 22:30-23:30 i mogą przyczynić się do ustalenia personaliów sprawcy zdarzenia proszone są o kontakt z wolsztyńską jednostką policji pod numerem telefony 47 77 28 200.

W niedzielę w godzinach porannych w Gościeszynie kierujący ciężarowym DAF-em z przyczepą 50-letni mieszkaniec Tłok na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków i doprowadził do zderzenie z Hyundaiem, kierowanym przez mieszkańca Gościeszyna. Kierowca ciężarówki wydmucha 0,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł.

Poprzedni artykułLudzie zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę volkswagena
Następny artykułBył jak „tulipan”. Rozkochiwał w sobie kobiety i okradał