Reklama samochody.pl

Nastolatkowie skakali po dachach. Zrobili szkody na ponad 91 tys. zł

Uszkodzenie budynków znajdujących się przy ul. Wodnej na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Straty zostały oszacowane na ponad 91500 zł. Wandalami okazali się chłopcy w wieku 12-13lat!!!

Do Komendy Miejskiej Policji w Koninie wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu kompleksu budynków znajdujących się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Na szkolnym monitoringu widać jak czterech młodych chłopców skacze i biega po dachu jednego z budynków uszkadzając tym jego blachodachówkę, ponadto wandale dokonali uszkodzenia pokrycia dachowego altany poprzez zerwanie gontów oraz uszkodzili kilka świetlików pomieszczeń socjalnych znajdujących się na obiekcie sportowym orlik. Łącznie straty zostały oszacowane na ponad 91500 zł.

Wandalami okazali się czterej chłopcy, mieszkańcy Konina w wieku 12-13 lat. Nieletni zostali przesłuchani w obecności opiekunów prawnych. W trakcie składania wyjaśnień chłopcy przyznali się do zarzucanego czynu, zgodnie oświadczyli, że zrobili to dla zabawy, nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji i szkód jakie mogą wyrządzić.

Sprawa wraz z materiałami dowodowymi została przekazana do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.

Poprzedni artykułGwałt na 15-latce. Uwaga! Policja ostrzega
Następny artykułHorror na drodze. Fiat uderzył czołowo w ciężarówkę i spłonął. Kierowca zginął na miejscu (ZDJĘCIA)