Reklama samochody.pl

Gang na kryształach zarabiał 1,5 mln zł tygodniowo. Mieli własne laboratorium chemiczne, ale żaden nie jest chemikiem (FILM, ZDJĘCIA)

Sześć osób zostało zatrzymanych i trafiło do aresztu.

Policja zlikwidowała w Koninie laboratorium, w którym produkowano narkotyki. Przestępcy zarabiali na tym procederze aż 1,5 mln zł tygodniowo. Sześć osób zostało zatrzymanych i trafiło do aresztu.

Jak wynika z ustaleń kryminalnych, zlikwidowane laboratorium w Koninie mogło działać od połowy 2023 r. Tygodniowo mogło wyprodukować ok. 150 kg  tzw. „kryształu” czyli substancji 3 i 4 CMC. Zyski jakie osiągali przestępcy sięgają kwoty 1,5 miliona złotych tygodniowo. Wszystko wskazuje na to, iż to laboratorium było jednym z największych jakie policjanci z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zlikwidowali w ciągu ostatnich lat.

Do policyjnych laboratoriów i magazynów trafiło prawie 24 tysięcy litrów substancji służących do produkcji „kryształu”. Policjanci zabezpieczyli ok. 500 kilogramów kryształu.

Zadziwiający jest w tej sprawie wydaje się być fakt, że żadna z podejrzanych osób nie ma wykształcenia chemicznego. To zapewne z tego powodu w początkowej fazie tworzenia tego laboratorium, jak wynika z wiedzy policjantów, w pomieszczeniach doszło do kilku niegroźnych wybuchów.

Policjanci rozpracowywali grupę zajmującą się produkcją i dystrybucją narkotyków w całym kraju. Na trop laboratorium kryminalni wpadli kilka miesięcy temu. Ślad doprowadził funkcjonariuszy na teren wielkopolskiego, do miejscowości Konin. To właśnie tam podejrzewani zorganizowali narkotykowe laboratorium.
Kryminalni z KWP w Bydgoszczy przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji w Bydgoszczy, policjantów z Torunia oraz Piły uderzyli w narkotykowy biznes. Funkcjonariusze w jednym czasie w kilku miejscach na terenie kraju zatrzymali siedem osób. Pierwsze trzy osoby (50-latek, 26-latek i 34-latek) wpadły w Koninie, na gorącym uczynku, podczas produkcji narkotyków w nielegalnym laboratorium. 30-latek wpadł w województwie mazowieckim. Przy nim policjanci znaleźli worek z narkotykami i pieniądze.

Kolejne zatrzymania nastąpiły pod wytypowanymi adresami w Toruniu i w miejscowości pod Toruniem. Tam zostały zatrzymane kolejne trzy osoby, 32-latek, 51-latek oraz 30-latka, która po czynnościach została zwolniona. Sześć osób trafiło do policyjnego aresztu.

W laboratorium policjanci zabezpieczyli całą linię produkcyjną, urządzenia oraz chemikalia do wytwarzania narkotyków, ponad 80 tysięcy złotych w gotówce w różnej walucie oraz dwa samochody. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto, cztery osoby usłyszały zarzut  wytwarzania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Wobec 51-latki i 32-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Natomiast wobec 50-latka i 26-latka oraz dwóch pozostałych wspólników (30-larka i 34-latka) prokurator wnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił ten wniosek. Grożą im kara do nawet 30 lat więzienia.

Poprzedni artykułZamordował bezdomnego, żeby… rozładować złość. Wpadł po sześciu latach
Następny artykułBezczelna kradzież. Złodzieju nagrały ciebie kamery (ZDJĘCIA)