Reklama Toyota

Gwałt na 15-latce. Uwaga! Policja ostrzega

Informacja, która w ostatnich godzinach ukazała się w sieci o tym, że ,, Na terenie całego Międzychodu trwają szeroko zakrojone poszukiwania podejrzanego o gwałt , który miał dopuścić się przestępstwa o charakterze seksualnym oraz kradzieży na 15- letniej mieszkance Międzychodu ” jest nieprawdziwa ! Jest to tzw. fake news.

W ostatnich godzinach Internet obiegła informacja o tym, że policja z Międzychodu w czwartek (14.04.2022r.) otrzymała zgłoszenie dot. zgwałcenia młodej dziewczyny. Policjanci rzekomo mają prowadzić poszukiwania i ustalać tożsamość sprawcy. Informujemy:  międzychodzcy  policjanci nie otrzymali żadnego tego typu zgłoszenia! Jest to tzw. fake news!

Pond to w artykule umieszczony jest film, na którym widnieje rzekomy sprawca zdarzenia Apelujemy, aby nie odtwarzać nagrania (nie logować się) i  nie udostępniać tej nieprawdziwej informacji.

Od dawna wiadomo, jaką mocą dysponuje informacja. Świadomość i wiedza o otaczającym nas świecie jest istotna dla nas wszystkich. Niestety coraz częściej, szczególnie w sieci, możemy natknąć się na tzw. FAKE NEWSY. Nie możemy bagatelizować ich siły. Sprawdzajmy informacje, szczególnie te, którymi zamierzamy się podzielić ! Niestety istnieją ciemne strony Internetu i jedną z nich jest tworzenie i publikowanie fałszywych treści.

Oczywiście nie można ignorować jakiejkolwiek informacji o zagrożeniu, natomiast każdą z nich powinniśmy w miarę możliwości zweryfikować, zanim udostępnimy i prześlemy ją dalej.

Poprzedni artykułPotrącił motorowerzystę, zapłacił za to 2 tys zł
Następny artykułNastolatkowie skakali po dachach. Zrobili szkody na ponad 91 tys. zł