Reklama Toyota
Wielkopolska 112 » Grodzisk Wlkp. » Najpierw razem pili, a po chwili jeden chwycił za nóż i zaatakował kolegę. 60-latek chciał zabić

26 stycznia, 2021

Najpierw razem pili, a po chwili jeden chwycił za nóż i zaatakował kolegę. 60-latek chciał zabić

Do zdarzenia doszło w miejscowości Rostarzewo podczas imprezy. 60-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. To było usiłowanie zabójstwa.

Wszystko wydarzyło się, 19 stycznia, ok. godz. 19.30. Załoga patrolowa z rakoniewickiego komisariatu dostał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w miejscowości Rostarzewo (gmina Rakoniewice) doszło do ugodzenia nożem 67-letniego mężczyzny.

Na miejscu policjanci zastali poszkodowanego z zakrwawioną ręką. Okazało się, że 60-latek w pewnym momencie bez powodu zaatakował swojego kolegę nożem.

Mężczyzna, jak wynika z relacji świadków, odgrażał się, że chce kogoś zabić. Nagle chwycił za nóż kuchenny i przyłożył go do gardła 67-latka siedzącego przy stole. Pokrzywdzony zaczął się bronić, w skutek czego doszło do rozcięcia jego dłoni. 60-latka uspokoili uczestnicy imprezy.

Rakoniewiccy policjanci na piętrze mieszkania zastali sprawcę. Na widok funkcjonariuszy, mężczyzna znów zaczął zachowywać się agresywnie. Policjanci musieli go obezwładnić i skuli kajdankami. Podczas przeszukania okazało się, że sprawca miał przy sobie drugi nóż.

Agresywny 60-latek został przewieziony do grodziskiej komendy. Wydmuchał ponad 2,6 promila alkoholu.

60-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa 67-latka oraz gróźb karalnych uczestnikom libacji.

Sąd aresztował 60-letniego mieszkaniec gminy Rakoniewice. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Polecane