Reklama samochody.pl

19-latek chciał spalić matkę w mieszkaniu. Sam się przy tym poparzył

19-latek oblał drzwi oblał benzyną drzwi od mieszkania swojej matki i podpalił. Podczas akcji gaśniczej ewakuowano 30 osób. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W czwartek, 7 października, nocą doszło do pożaru w jednym z bloków wielorodzinnych na pilskim Zamościu. Na miejscu pojawiły się zastępy strażaków, którzy ugasiły ogień znajdujący się na klatce schodowej. W trakcie działań z budynku ewakuowano 30 osób.

Ustalono, że pożar powstał na skutek podpalenia drzwi od jednego z mieszkań przy użyciu benzyny. Sprawca był 19-letni pilanin, który wcześniej pokłócił się ze swoją matką. Mężczyzna wysyłał również matce wiadomości sms z groźbami.

Przed północą 19-latek poszedł na pobliską stację benzynową po paliwo, a następnie pojawił się pod drzwiami mieszkania swojej rodziny. Oblał drzwi benzyna i podpalił. Po podłożeniu ognia uciekł.

Policjanci szybko odnaleźli sprawcę. Okazało się, że mężczyzna podczas podpalenia uległ oparzeniu i przebywał w pilskim szpitalu. 19-latek po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej został zatrzymany.

Zebrany materiał w sprawie pozwolił przedstawić mężczyźnie dwa zarzuty związane z kierowaniem groźby karalnej oraz spowodowaniem pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób. Na wniosek prokuratury sąd aresztował 19-latka tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułMakabra. Pijany Ukrainiec potrącił dwie osoby na przejściu. Jedna zmarła, druga leży w szpitalu
Następny artykułKlepnął kobietę w pośladek. Grozi mu kara do 8 lat więzienia