Reklama Toyota

Motocykliści zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę forda

Godna naśladowania postawa trzech motocyklistów w Kaliszu. Mężczyźni zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę forda. 32-latek wydmuchał 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło, 20 kwietnia, przed godziną 18:00 na terenie Kalisza. Trzej motocykliści zauważyli, że kierowca osobowego forda, który jechał przed nimi ma problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Zachowanie kierującego było na tyle niepokojące, że mężczyźni postanowił interweniować.

Kiedy podeszli i otworzyli drzwi forda, wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy, postanowili wyjąć kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. O całej sytuacji powiadomili telefonicznie dyżurnego komendy policji w Kaliszu.

Na miejsce szybko dotarł patrol policji. Kierowca forda wydmuchał 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego okazała się 32-letni Ukrainiec. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. O tym kiedy ponownie będzie mógł usiąść za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu, zdecyduje sąd.

Poprzedni artykułWypadek. Zderzenie ciężarówki i dwóch osobówek. Rannymi zajęło się pogotowie [ZDJĘCIA]
Następny artykułJechał za szybko został zatrzymany i wtedy policjanci w aucie wyczuli zapach marihuany