Młody mężczyzna wysadził dom. Przerażona rodzina zdążyła uciec

Młody mężczyzna zabarykadował się w swoim pokoju w domu jednorodzinnym i odkręcając butlę z gazem doprowadzając do wybuchu. Mężczyzna z poparzeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Na szczęście wcześniej dom opuściła przerażona rodzina.

Do zdarzenia doszło w środę, 8 maja, nocą przed godziną 2:00. Dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony o pożarze domu jednorodzinnego spowodowanym wybuchem gazu  w jednej z miejscowości na terenie gminy Wilków.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do wybuchu doszło w wyniku rozszczelnienia butli gazowej do czego przyczynił się 22-letni syn zgłaszającej.

Mężczyzna zabrał z kuchni butlę gazową i zamknął się w swoim pokoju grożąc wybuchem. Przerażona kobieta słysząc i czując ulatniający się gaz w ostatniej chwili wyszła razem z mężem z domu. Wówczas doszło do wybuchu.

W wyniku wybuchu gazu 22-latek z poparzeniami ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Policjanci na miejscu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Poprzedni artykułWłamał się do domu i udawał znajomego właścicielki
Następny artykułUzdrowiciel z telewizji leczył kobietę za 120 tys. zł. Miał oddać pieniądze. Leczenie pomogło, ale… pieniędzy nie oddał