Reklama Toyota

Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Powodem było to, że był kompletnie pijany i pod wpływem narkotyków

Policjanci z Posterunku w Miedzichowie po pościgu zatrzymali 23-latka kierującego VW T4 Młody mężczyzna, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy oraz alkoholu.

W dniu 08.02.2022 r. w miejscowości Prądówka policyjny patrol podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej VW T4. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dawali wyraźne sygnały do zatrzymania- kierujący nie reagował. Pościg za pojazdem odbywał się w kompleksie leśnym po piaszczystej nawierzchni, po około 3 km kierujący VW T4 stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, po czym wjechał na teren bagienny, gdzie pojazd ugrzązł.
Okazało się, że 23-latek z pow. nowotomyskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości- badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierujący był pod wpływem amfetaminy. Kierującemu została pobrana krew do badań. Po wykonanych czynnościach trafił do policyjnego aresztu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 178b Kodeksu karnego:

„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Poprzedni artykułRoztrzaskał range rovera. 48-latek był kompletnie pijany (ZDJĘCIA)
Następny artykułPożar wiatraka w Przyłęku koło Nowego Tomyśla. Strażacy na miejscu