Młody kierowca audi szybko nazbierał 30 punktów karnych, i to nie koniec

Surowe konsekwencje spotkały 25-latka kierującego audi, który nie tylko w sposób rażący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, ale również nie stosował się do poleceń policjantów drogówki.

Policjanci z kaliskiej drogówki podczas służby na terenie gminy Brzeziny zauważyli szybko jadące Audi. Zmierzyli prędkości auta i okazało się, że kierowca jechał o 74 km/h za szybko. Jechał 124 km/h na 50-tce.

Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, jednak te zignorował polecenia i odjechał. Funkcjonariusze ruszyli za kierowcą, dogonili go i ostatecznie zatrzymali do kontroli. Okazało się, że za kierownicą audi siedział 25-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego.

Mężczyzna w związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktami karnymi. Oczywiście, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali też kierującemu dokument prawa jazdy.

Dodatkowo w związku z niezatrzymaniem do kontroli na wyraźne polecenie policjanta, 25-latek został ukarany kolejnym mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Ponad to, na jego konto wpłynęło kolejne 15 punktów karnych.

W sumie 25-latek dostała mandat na kwotę 3 tys. zł oraz 30 punktów karnych.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek w pracy. Śmieciarką przejechał kolegę
Następny artykułPoważny wypadek na S5. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego