Reklama Toyota

Seryjny włamywacz w rękach polojci. Grozi mu 10 lat więzienia

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie przedstawili zarzuty 34-letniemu kaliszaninowi, który jest podejrzany o 12 kradzieży z włamaniem, głównie do obiektów handlowych. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych w tych sprawach wyniosły blisko 100 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku. 

W nocy z 9 na 10 sierpnia br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie patrolowali rejon gminy Żelazków. Ich zainteresowanie wzbudziła uchylona roleta w jednym z lokalnych sklepów. Policjanci postanowi sprawdzić co dzieje się wewnątrz. Kiedy podeszli bliżej, osoba będąca w środku wyrzuciła pod roletą dwa worki wypełnione paczkami z papierosami. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z włamaniem i zatrzymali mężczyznę, który był w sklepie. Okazało się, że to 34-letni kaliszanin.

Pracujący nad sprawą policjanci pionu kryminalnego, szybko powiązali z tym zdarzeniem podobne włamania, do których dochodziło na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Zatrzymany 34-latek usłyszał już zarzuty. Łącznie odpowie za 12 kradzieży z włamaniem, głównie do sklepów i obiektów handlowo-usługowych. Pokrzywdzeni oszacowali łączne straty w tych sprawach na kwotę blisko 100 tys. złotych.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPłoną baloty na polu za Lewicami
Następny artykułScenic spłonął doszczętnie. Płonął przy lesie (ZDJĘCIA)