Reklama samochody.pl

Zasnął za kierownicą bo…. był kompletnie pijany. Ludzie myśleli, że zasłabł

Auto stojące na poboczu drogi, a w środku nieprzytomny mężczyzna. Zaniepokojeni świadkowie powiadomili służby, ponieważ myśleli, że kierowca zasłabł. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. 20-latek wyruszył w podróż mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wszystko wydarzyło się w czwartek 30 marca. Wówczas to dyżurny kaliskich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące osobowego volkswagena stojącego na poboczu drogi na terenie gminy Ceków-Kolonia.

Z relacji zgłaszających wynikało, że kierowca mógł zasłabnąć za kierownicą. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Kiedy funkcjonariusze podeszli do auta i otworzyli drzwi natychmiast wyczuli od siedzącego za kierownicą młodego mężczyzny woń alkoholu.

Nieodpowiedzialne zachowanie młodego mężczyzny

Okazało się, że młody mężczyzna wcale, a wcale nie zasłabł za kierownicą, a zasnął za kierownicą. Powodem było to, że był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo sąd obligatoryjnie, wobec sprawców tego typu przestępstw orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata.

 

Poprzedni artykułDramat na drodze. Jedna osoba zginęła w wypadku z udziałem dwóch samochodów
Następny artykułPościg za kierowcą w srebrnym BMW. Grozi mu do pięciu lat więzienia (zdjęcia)