Reklama samochody.pl

Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez pociąg. Na miejsce działań przybyła jego małżonka (ZDJĘCIA)

27 kwietnia 2022 roku przed godziną dwudziestą do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny przez pociąg pasażerski w okolicach miejscowości Budzyń.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG w Chodzieży oraz OSP w KSRG z Budzynia. Na miejscu ratownicy zastali skład pociągu relacji Poznań Główny -Piła Główna stojący w polu, a na torach znajduje się ciało mężczyzny. Ruch na linii kolejowej Piła –Poznań na czas prowadzonych działań był wyłączony z użytkowania.

Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja, Służba Ochrony Kolei oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego – stwierdzono zgon mężczyzny.

W pociągu osobowym podróżowało 45 pasażerów–sprawdzono stan psychofizyczny podróżujących–nikt nie wymagał pierwszej pomocy. Strażacy oświetlili teren akcji na czas prowadzonych działań dochodzeniowych przez przybyłych policjantów i Prokuratora. Wobec podróżujących zastosowano zastępczy środek transportu w postaci autobusów rejsowych zorganizowanych przez przewoźnika kolejowego. Po podstawieniu komunikacji zastępczej ratownicy pomogli pasażerom w przejściu z pociągu do autobusów. Podczas działań przybyła na miejsce małżonka ofiary, która źle się poczuła. Ratownicy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a przybyły na miejsce akcji Zespół Ratownictwa Medycznego zakwalifikował kobietę do hospitalizacji.

W działaniach trwających 3 godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej w liczbie 15 strażaków. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia Policja, pod nadzorem Prokuratora.

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz (KP PSP Chodzież).

Poprzedni artykułTragedia. Nie żyje 26-letni mężczyzna (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia. Kia Rio wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Młody mężczyzna zginął na miejscu (ZDJĘCIA, WIDEO)