Wziął „na stopa” 17-latka, a ten go zuchwale okradł

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 marca, po godzinie 4.00. Mieszkaniec Chodzieży jechał do pracy. Na trasie zobaczył stojącego na poboczu z wystawioną ręką autostopowicza. Kierowca, z dobroci serca, zatrzymał się i zabrał młodego mężczyznę w celu podwiezienia.

Niestety autostopowicz zamiast docenić fakt, iż ktoś się zatrzymał i go zabrał, w zuchwały sposób i wykorzystując nieuwagę kierowcy, okradł go. Łupem złodzieja padł portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 1500 złotych.

Kierowca zorientował się, że został okradziony dopiero w momencie, kiedy potrzebował portfel. O zaistniałej sytuacji opowiedział policjantom, którzy na podstawie zebranych informacji wytypowali sprawcę kradzieży.

Autostopowicz początkowo przeczył temu, żeby miał związek z jakąkolwiek kradzieżą, jednakże po chwili przyznał się do winy i oddał policjantom schowany w domu portfel.

Mężczyzna został zatrzymany. W komendzie policji usłyszał zarzut dotyczący zuchwałej kradzieży portfela z dokumentami oraz gotówką. Kara za to przestępstwo jest wyższa aniżeli w przypadku „zwykłej” kradzieży. 17-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułKradzionym autem staranowali witrynę sklepu. Udał im się ukraść cukierki za 4 zł (FILM)
Następny artykułTragedia podczas układania drewna na opał. Nie żyje kobieta