Mężczyzna po uderzeniu samochodem w drzewo stracił funkcje życiowe. Dzięki osobom postronnym kierowcę udało się uratować (ZDJĘCIA)

17 lutego 2023 r. o godzinie 16:51 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie przyjęło zgłoszenie o wypadku samochodowym, który miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 180 pomiędzy wsiami Siedlisko a Przyłęki.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Trzcianka oraz dwa zastępy  z OSP KSRG Siedlisko i OSP Trzcianka.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód, który po uderzeniu w przydrożne drzewo leżał na dachu na poboczu drogi. Kierujący pojazdem znajdował się poza nim, a pierwszej pomocy udzielały mu osoby postronne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przejęciu poszkodowanego kierowcy u którego stwierdzono zatrzymanie krążenia w związku z tym wdrożono resuscytację krążeniowo-oddechową przy pomocy AED. W trakcie działań resuscytacyjnych na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Dalsze wspólne działania reanimacyjne ratowników medycznych i strażaków spowodowały przywrócenie czynności życiowych u rannego mężczyzny. Następnie ZRM zabrał poszkodowanego do szpitala w Trzciance.

W międzyczasie odłączono zasilanie w pojeździe i kierowano ruchem drogowym. Po zakończeniu działań prowadzonych przez Policję postawiono pojazd na koła i usunięto resztki powypadkowe z jezdni.  W działaniach trwających blisko 4 godziny brały udział 4 zastępy PSP i OSP w sile  17 strażaków.

 

Opracował: asp. Radosław Kiszczak

Foto: JRG Trzcianka

Poprzedni artykułStrażacy wynieśli kobietę z płonącego budynku. Niestety kobieta po przetransportowaniu do szpitala zmarła (ZDJĘCIA)
Następny artykułPożar domu w Radolinku. Z budynku wyniesiono 3 butle z gazem (ZDJĘCIA)