Reklama Toyota

Strażacy wynieśli kobietę z płonącego budynku. Niestety kobieta po przetransportowaniu do szpitala zmarła (ZDJĘCIA)

19 lutego br. przed godziną 5. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, z informacją o pożarze w budynku wielorodzinnym w Wągrowcu przy ul. Kościuszki.

Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zgłaszający pożar, właściciel budynku, na natychmiast poinformował Kierującego Działaniami Ratowniczymi , że w mieszkaniu na piętrze znajduje się jego mama, z którą nie ma kontaktu. Przekazał również, że pozostałych siedmiu lokatorów opuściło budynek przed przyjazdem służb.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zebraniu najważniejszych informacji natychmiast przystąpili do działania wprowadzając do mieszkania, w którym panowało bardzo duże zadymienie, jedną rotę, która w trakcie przeszukania natrafiła na leżącą w łóżku kobietę.

Osoba odnaleziona w płonącym mieszkaniu została ewakuowana w bezpieczne miejsce i przekazana pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana decyzją kierownika ZRM została zabrana do szpitala.

Druga rota, która weszła do budynku ugasiła pożar poprzez podanie jednego prądu wody w natarciu na palący się materiał palny.

Pozostałe mieszkania w obiekcie przewietrzono i sprawdzono miernikiem wielogazowym, a także skontrolowano kamerą termowizyjną – urządzenia pomiarowe nie wykazały zagrożenia.

Niestety jeszcze w trakcie trwania działań gaśniczych dotarła smutna wiadomość, że starsza kobieta wyniesiona z mieszkania zmarła w szpitalu.

Na miejscu działań, strażaków wspierali policjanci, którzy zajmą się wyjaśnieniem przyczyn powstania pożaru.

opracowanie: ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia: mł. asp. Patryk Zadroga, JRG Wągrowiec

 

Poprzedni artykułSt. kpt. Przemysław Ruskowiak nowym komendantem PSP w Wolsztynie. Bryg. Roman Rembielak odszedł na emeryturę (zdjęcia)
Następny artykułMężczyzna po uderzeniu samochodem w drzewo stracił funkcje życiowe. Dzięki osobom postronnym kierowcę udało się uratować (ZDJĘCIA)