Reklama samochody.pl

Pożar domu w Radolinku. Z budynku wyniesiono 3 butle z gazem (ZDJĘCIA)

15 lutego 2023 r. o godzinie 14:06, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie przyjęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Radolinek. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Czarnków, JRG Trzcianka, OSP KSRG Biała oraz OSP KSRG Gajewo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar w pomieszczeniu kuchennym budynku jednorodzinnego. Od sąsiadów uzyskano informacje, iż w budynku nie ma osób, a w środku mogą się znajdować butle z gazem.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie podano dwa prądy wody w natarciu na pożar przez otwór okienny celem resetu pożaru. Po stłumieniu ognia do środka przez otwór okienny weszła rota zabezpieczona w sprzęt OUO z linią gaśniczą celem lokalizacji pożaru, rota w środku zlokalizowała trzy butle z gazem 11 kg propan-butan i wyniosła je na zewnątrz. Dalsze działania polegały na dogaszaniu zarzewi ognia i wyrzuceniu spalonych elementów wyposażenia kuchni na zewnątrz budynku. Jednocześnie wprowadzono wentylacje nadciśnieniową celem przewietrzenia całego obiektu i rozebrano przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego nadpalone elementy ścian wykonane z drewna (boazeria). Końcowym etapem działań było sprawdzenie całego budynku przy pomocy kamery termowizyjnej celem lokalizacji ewentualnych zarzewi ognia – zagrożenia nie stwierdzono.

W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Na miejscu pożaru swoje czynności służbowe prowadzili funkcjonariusze Policji.

W działaniach gaśniczych trwających prawie 2 godziny udział brało łącznie 7 zastępów straży pożarnej.

 

Opracowała: mł. asp. Justyna Dudek
Zdjęcia: str. Joanna Kowalczyk

Poprzedni artykułMężczyzna po uderzeniu samochodem w drzewo stracił funkcje życiowe. Dzięki osobom postronnym kierowcę udało się uratować (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragiczna śmierć kierowcy ciężarówki. Wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg (ZDJĘCIA)