Matka jednego z przedszkolaków przywłaszczyła pieniądze dzieci. Była skarbnikiem grupy

Mama jednego z przedszkolaków, będąc skarbnikiem grupy maluchów przywłaszczyła sporą kwotę pieniędzy przeznaczonych na potrzeby dzieci. Policjanci zarzucili kobiecie przywłaszczenie pieniędzy i skierowali niej akt oskarżenia do prokuratury, który niebawem trafi do sądu.

Na początku roku do leszczyńskiej prokuratury, a następnie policji trafiło zawiadomienie kancelarii adwokackiej działającej w imieniu rodziców grupy dzieci jednego z przedszkoli. Z zawiadomienia wynikało, że jedna z mam pełniąca z własnej inicjatywy rolę skarbnika w grupie przedszkolnej przywłaszczyła powierzone jej pieniądze.

Były to pieniądze przekazane przez rodziców pozostałych dzieci na wydatki typu: komitet rodzicielski, wycieczki przedszkolne, czy na zakup prezentów okazjonalnych dla maluchów.

W trakcie czterech miesięcy kobieta zabrała ponad 6 tysięcy złotych.

Policjanci przeprowadzili dochodzenie, zebrali materiał dowodowy, przesłuchali wszystkich pokrzywdzonych rodziców i ogłosili podejrzanej zarzut przywłaszczenia powierzonych pieniędzy. 30-latka z Leszna przyznała się do popełnienia tego przestępstwa.

W minionych dniach policjanci skierowali w tej sprawie akt oskarżenia do prokuratury, który następnie trafi do sądu. 30-latce grozi do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Cztery osoby zginęły (ZDJĘCIA)
Następny artykułLudzie zombie po fentanylu. Błyskawicznie uzależnia