Reklama Toyota

St. sierż. Leszek Ratajczak 10 lat temu zginął w wypadku

St. sierż. Leszek Ratajczak zginął w wypadku w 2010 r. Był dzielnicowym rewiru dzielnicowych w Lipnie komendy Policji w Lesznie.

St. sierż. Leszek Ratajczak służbę w policji rozpoczął 28 grudnia 2000 r. na stanowisku kursanta ogniwa i referatu patrolowo-interwencyjnego Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. W 2007 r. został mianowany na stanowisko dzielnicowego rewiru dzielnicowych Sekcji Prewencji w Lipnie, a następnie Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Był policjantem sumiennym, zdyscyplinowanym i zaangażowanym w realizację zadań służbowych. Należał do policjantów odważnych i bezkompromisowych. Jako dzielnicowy w Lipnie często współpracował z lokalną społecznością, co przekładało się bezpośrednio na ujawnianie sprawców przestępstw i wykroczeń. Za osiągane wyniki w służbie był wielokrotnie wyróżniany nagrodami pieniężnymi przez Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie i Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Koledzy pamiętają go jako wspaniałego, wesołego człowieka, kolegę, przyjaciela.

Do tragedii doszło, 7 kwietnia, 2010 r. około godziny 19.00 w miejscowości Lipno, na drodze krajowej nr 5. St. sierż. Ratajczak podczas wykonywania obowiązków służbowych, wyjeżdżając z terenu posesji oznakowanym radiowozem, został uderzony w lewy bok pojazdu przez kierującego motocyklem, który jechał ul. Leszczyńską w kierunku Leszna. W wyniku odniesionych obrażeń policjant zmarł.

Poprzedni artykułUkradł samochód, zadzwonił do właściciela i… zaproponował jego kupno
Następny artykułOstatni dzień w służbie bryg. Krzysztofa Biernackiego