Makabryczny wypadek w firmie transportowej. Naczepa zmiażdżyła mężczyznę. Zginął na miejscu

Do tragedii doszło dziś (30 września) przed południem na terenie jednej z firm transportowych w miejscowości Przykona. Na miejscu zginął kierowca samochodu ciężarowego, którego przycisnęła naczepa auta.

Z informacji przekazanych przez Aleksandrę Marańdę, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Koninie wynika, że kierowca z firmy zewnętrznej przyjechał tirem na teren magazynu w celu wykonania czynnośći rozładunkowych. Ustawił samochód, delikatnie skręcając naczepą i wysiadł. W czasie gdy kierowca zajęty był rozmową z innym mężczyzną znajdujące się na wzniesieniu auto zaczęło się staczać. Próbował jeszcze dobiec do kabiny, ale naczepa skręciła i przycisnęła go do muru. Niestety mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Przebieg zdarzenia zarejestrował monitoring w siedzibie firmy. Zabezpieczono pojazd, któremu przyjrzy się biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zaplanowano również sekcję zwłok. Prowadzone jest postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz wypadku przy pracy.

ITurek.net