Reklama Toyota

Volkswagen touran uderzył w drzewo. 61-letni kierowca był kompletnie pijany

foto. iTurek.net

Noc z 3 na 4 grudnia nie była spokojna. Kilkanaście minut po północy strażacy zostali zaalarmowani, że w miejscowości Kotwasice doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brał udział mężczyzna. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

| POLECANE – Groźnie wyglądający wypadek dwóch ciężarówek. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Touran z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w drzewo. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z terenu gminy Malanów i JRG Turek, a także pogotowie ratunkowe i Policję.

Okazało się, że pojazd prowadził 61-letni mieszkaniec gminy Malanów. W toku prowadzonych na miejscu czynności policjanci stwierdzili, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,30 mg tej substancji w wydychanym powietrzu, co daje 2,73 promile alkoholu.

| POLECANE – Kierowca potrącił dzieci na pasach i uciekł. Wrócił i bezczelnie podał fałszywe dane 

Sprawcy zdarzenia zostały przedstawione zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 61-latek przyznał się do zarzuconego mu czynu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd może zatrzymać mu również prawo jazdy, a także orzec grzywnę pieniężną.

źródło: www.iturek.net