Reklama Toyota

Stanisław został śmiertelnie skatowany. Do morderstwa wracają policjanci Archiwum X

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa 86-letniego Stanisława Kwiatkowskiego. Wszystko wydarzyło się 11 grudnia 1996 r. w miejscowości Dobra w powiecie tureckim. Starszy mężczyzna został skatowany pobity we własnym domu, prawdopodobnie przez kilku sprawców. Komendant wojewódzki poznańskiej policji wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł dla osoby, która przekaże informacje pomocne w tej sprawie.

Stanisław Kwiatkowski był emerytem mieszkającym samotnie w miejscowości Dobra pod Turkiem. Jego żona oraz dzieci mieszkały we Wrocławiu. Pan Stanisław nie spożywał alkoholu, był skromny, raczej nieufny. Stronił od ludzi z miejscowości, w której mieszkał.

W dniu 17 grudnia 1996 r., rodzina, zaniepokojona brakiem kontaktu z panem Stanisławem, poprosiła mieszkańca Dobrej o sprawdzenie czy wszystko u niego w porządku. Przez okno domu mężczyzna zauważył leżące na podłodze ciało 86-latka.

Na miejsce została wezwana policja. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli liczne ślady, które zostały poddane analizie. Były to m.in. ślady krwi oraz linii papilarnych.

Sekcja zwłok wykazała, że Stanisław Kwiatkowski zmarł w wyniku urazu głowy. Na podstawie opinii biegłych z zakładu medycyny sądowej policjanci ustalili, że mężczyzna został skatowany przez kilku sprawców, którzy prawdopodobnie weszli do jego domu przez okno w piwnicy.

To był rabunek

Zdarzenie to mogło mieć miejsce 11 grudnia 1996 r. czyli kilka dni przed znalezieniem zwłok. Od początku śledczy podejrzewali motyw rabunkowy.

Niedługo po zdarzeniu policjanci wytypowali i zatrzymali kilku mężczyzn, mieszkańców Dobrej oraz okolicznych miejscowości, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Przeprowadzone działania nie doprowadziły jednak do przedstawienia komukolwiek zarzutów.

Sprawą obecnie zajmują się policjanci z poznańskiego Archiwum X. Przeprowadzona przez nich analiza pozwala rzucić nowe światło na ustalone w śledztwie fakty. W weryfikacji przyjętej wersji śledczej przydatne mogą być informacje od osób, które mają wiedzę o tym zdarzeniu, a które dotychczas nie zdecydowały się na kontakt z Policją.

Nagroda 10 tys. zł

Komendant wojewódzki policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł dla osoby, która przekaże informacje pomocne w sprawie. Każda osoba może skontaktować się z oficerami zajmującymi się tą sprawą pod numerem telefonu 516- 879-929 lub mailowo: archiwum.x@po.policja.gov.pl

Poprzedni artykuł4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka – życzenia
Następny artykułKoszmarny wypadek. Zginęło 26 osób. Ukraińcy jechali do Polski (FILM)