Makabryczny wypadek przy pracy w fabryce sprzętu AGD. Lądował śmigłowiec LPR

Zdjęcie: dh Marek Marcinkowski, OSP Wronki

W czwartek, 18 kwietnia 2024 roku o godz. 23.31 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku przy pracy (doszło do przygniecenia pracownika przez maszynę) w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali osobę poszkodowaną pod opieką ratowników ZRM, która znajdowała się na podeście przy maszynie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wspólnie z ratownikami ZRM, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki ZRM, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, oświetleniu terenu działań oraz pomocy w transporcie osoby do śmigłowca LPR.
Osoba poszkodowana po przebadaniu została przetransportowana śmigłowce LPR do szpitala w Poznaniu mówi dla portalu wlkp112.pl Łukasz Kawka, z szamotulskiej straży pożarnej

Ze dostępnych ustaleń  wynikło, iż doszło do przygniecenia 38-letniego pracownika przez maszynę wytłaczającą. Mężczyzna został przetransportowany przez LPR do szpitala. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia beda wyjaśniane w ramach prowadzonego postępowania mówi dla portalu wlkp112.pl Sandra Chuda, z szamotulskiej policji 

Poprzedni artykułDuży pożar budynku w Grójcu Wielkim. Trwa akcja gaśnicza
Następny artykułMłody mężczyzna roztrzaskał Audi o drzewo. Dostał spory mandat (ZDJĘCIA)