Reklama samochody.pl

Roztrzaskał BMW o drzewo. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

W piątek, 30 września o godz. 10.55 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz dwóch osobach poszkodowanych na trasie Zielonagóra-Stobnica.

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe JRG Oborniki, OSP Obrzycko, OSP Piotrowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali uszkodzony samochód osobowy, który uderzył w kilka drzew i znajdował się na poboczu drogi. Kierujący i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu, dwie osoby zostały poszkodowane.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.

Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Foto.PSP Szamotuły

Poprzedni artykułPotworny wypadek. Auto rozpadło się na pół. Cud, że nikt nie zginął (ZDJĘCIA)
Następny artykułPożar poddasza kamienicy w Śremie. W akcji siedem zastępów straży pożarnej