Reklama samochody.pl

Makabra. Pijany Ukrainiec potrącił dwie osoby na przejściu. Jedna zmarła, druga leży w szpitalu

Do śmiertelnego potrącenia doszło w niedziele, 10 października, na ul Sportowej w Szamotułach. 24-letni Ukrainiec potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych. 73-latek zmarł, a 72-latka leży  szpitalu.

Do wypadu doszło po godzinie 16.00 na ul. Sportowej w Szamotułach. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 24-letni obywatel Ukrainy jadąc audi A4 potrącił dwoje mieszkańców Szamotuł, którzy przechodzili przez jezdnię na przejściu dla pieszych.

Pomimo udzielonej pomocy, 73-letni mężczyzna zmarł na miejscu wypadku. 72-letnia letnia piesza została przetransportowana do szpitala karetką pogotowia ratunkowego.

Ukrainiec był pijany. 24-latek wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności z jego udziałem będą wykonywane w najbliższym czasie.

Mundurowi, pracując na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora,  zabezpieczyli dowody, przesłuchali świadków, wykonali oględziny oraz pozostałą, niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację.

Przyczyny oraz okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia.

Poprzedni artykułWypadek. Motorowerzysta trzasnął w volkswagena, bo zajechał mu drogę. Kierowca nie ma prawa jazdy (FILM)
Następny artykuł19-latek chciał spalić matkę w mieszkaniu. Sam się przy tym poparzył