Reklama Toyota

Ma dwa zakazy, ale prowadził. Wpadł dwa razy w ciągu jednego dnia

Jarocińscy policjanci dwukrotnie w ciągu jednego dnia zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem pomimo czynnego sądowego zakazu. Za swoje postępowanie 20-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W środę, 9 sierpni, około godz. 12.15 policjanci z patrolówki na ul. Św. Ducha w Jarocinie zatrzymali do kontroli samochód marki Seat. Kontrola podjęta została w związku z podejrzeniem, że za kierownicą pojazdu siedzi mężczyzna, który posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po sprawdzeniu kierowcy w systemach policyjnych okazało się, że ma dwa czynne zakazy sądowe, z czego jeden do lutego 2025 r. Policjanci poinformowali mężczyznę o konsekwencjach, jakie poniesie za złamanie zakazu i zakazali dalszego kierowania samochodem.

Kilka godzin później, inny policyjny patrol zauważył ten sam samochód z tym samym kierowcą na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie. 20-latek zlekceważył polecenia mundurowych i ponownie usiadł za kierownicą seata.

Mundurowi uniemożliwili kontrolowanemu dalszą jazdę i sporządzili stosowną dokumentację. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzuty niestosowania się do, orzeczonego wyrokiem sądku, zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

Za popełnione przestępstwo młodemu mieszkańcowi gminy Jaraczewo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPotworny wypadek. Honda została rozerwana. Nie żyje 44-latka (ZDJĘCIA)
Następny artykułSyn sadysta skatował schorowanego ojca