Reklama Toyota

Koziołkował quadem. Ciężko ranny trafił do szpitala

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek ,19 lipca, w okolicy Pierzchna. 27-latek jadąc quadem utracił panowanie nad pojazdem i koziołkował. Śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego został przetransportował do szpitala w Poznaniu.

Do wypadku doszło wieczorem. Mieszkańcowi jednej z małych miejscowości pod Środą jeździł quadem. 27-latek popełnił poważny błąd przejeżdżając w okolicy Pierzchna. Błąd, który skutkował koziołkowaniem guada.

Z uwagi na podejrzenie poważnych obrażeń ciała mężczyzny wezwano Lotnicze pogotowie Ratunkowe, które zabrało go do szpitala w Poznaniu.

Pamiętajmy, że quad to nie zabawka dla dzieci. Zauważalny jest trend, w którym quady są coraz chętniej kupowane dzieciom jako atrakcyjny prezent. To jednak jest fatalny pomysł. Quad jest pojazdem niebezpiecznym.

Charakteryzuje go duże przyspieszenie. Jest szybki i zwrotny co w rękach dziecka stanowić może śmiertelne zagrożenie. Nawet na przydomowym podwórku dziecięca jazda czterokołowcem może skończyć się tragedią.

Poprzedni artykułTragiczne świętowanie kawalerskiego. Jechali na bagażniku, doszło do pościgu. Dwie osoby nie żyją, zatrzymany policjant
Następny artykułPijany ojciec uczył 15-letniego syna jeździć autem. Dziecko ledwo wyglądało zza kierownicy