Reklama Toyota

Koronawirus. To już pewne. Zapłacą po 5 tys. zł kary za złamanie kwarantanny

Karę 5 tys. zł nałożył Inspektor Sanitarny w Gnieźnie na kobiety które, 15 marca, złamały obowiązek kwarantanny. Obecnie 99 osób podlega kwarantannie w powiecie gnieźnieńskim.

Niestety, pomimo nieustających apeli ze strony służb nie wszyscy przebywający w odosobnieniu stosują się do wytycznych sanepidu. W dniu, 15 marca, policjanci pojechali skontrolować kobiety odbywające kwarantannę. Niestety nie zastali ich w domu. Okazało się, że wraz z innymi osobami znajdowały się 200 metrów dalej. Gdy zobaczyły radiowóz wróciły do domu. Policjanci poinformowali je o konieczności przestrzegania kwarantanny.

Okazało się, że 20 marca, kobiety również złamały zakaz udając się z psem do weterynarza. O tym fakcie policjanci również powiadomili inspektora sanitarnego. Za przebywanie poza domem inspektor sanitarny w Gnieźnie nałożył na kobiety karę w wysokości 5 tys. zł. W niedzielę, 22 marca, policjanci asystowali pracowniom sanepidu podczas dostarczania decyzji kobietom, które złamały obowiązek kwarantanny.