Reklama Toyota

Kompletnie pijany ukradł samochód z pieniędzmi. Ruszył szalony pościg

Kompletnie pijany ukradł samochód w którym znajdowała się znaczna ilość gotówki. Po kilku kilometrach ucieczki został on zatrzymany przez zgłaszającego.

Do zdarzenia doszło w piątek, 20 sierpnia, przed godziną 18.00. Dyżurny komendy policji w Kępnie dostał zgłoszenie o kradzieży opla, który był zaparkowany przed posesją w miejscowości Chojęcin-Szum.

W zaparkowanym samochodzie znajdowały się kluczyki w stacyjce, co ułatwiło złodziejowi kradzież pojazdu. Dodatkowo w pojeździe znajdowała się znaczna ilość gotówki należącej do właściciela samochodu.

Właściciel pojazdu zauważył moment kradzieży i wspólnie ze swoim bratem ruszył za złodziejem. Był cały czas w stałym kontakcie z dyżurnym policji, który na bieżąco przekazywał swoim patrolom informację o trasie ucieczki sprawcy.

Po kilkunastu kilometrach pościgu za sprawcą kradzieży, zgłaszającemu zajechał mu drogę i udało się go zatrzymać w miejscowości Brzezie. Na miejsce natychmiast dojechał patrol policji, który zatrzymał 48-letniego mieszkańca gminy Syców.

Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia i  był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 3 promile alkoholu.

Złodziej oprócz kradzieży samochodu odpowie też za kierowanie po pijanemu.

Poprzedni artykułPijany pasażer wypadł z dorożki. Pijany był też woźnica. Wracali z dożynek
Następny artykuł13-latka urodziła martwe dziecko. Ojcem jest 71-latek