Reklama Toyota

Kompletnie pijany kierowca bmw zabił pieszego na pasach. Po tym co zrobił uciekł z miejsca wypadku

Pomimo długiej walki ratowników OSP, policji i pogotowia mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Do tragedii doszło na przejściu dla pieszych na ul. Zabierzowskiej w Niepołomicach. Pijany kierowca bmw potrącił starszego mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku. Mimo długiej walki o życie nie udało się uratować starszego mężczyzny. Zmarł na miejscu tragedii. Sprawca została zatrzymany. Wydmuchał  2,5 promila alkoholu.

Druhowie z OSP Wola Batorska jadący na kontrolę śluz wałowych najechali na wypadek. Na pasach przy ul. Zabierzowskiej w Niepołomicach potrącony został starszy mężczyzna. Stwierdzili brak oddechu i od razu zaczęli walkę o życie mężczyzny.

Po kilku minutach akcji na miejscu zjawił się pierwszy patrol policji. Ze względu na brak dostępnych karetek (niepołomickie karetki prowadziły czynności w Krakowie), na miejsce zadysponowano do pomocy również jednostkę OSP Niepołomice.

Pierwsza karetka na miejscu zdarzenia zjawiła się po około 40 minutach od rozpoczęcia reanimacji przez strażaków. W miejscowości Grabie wylądował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Ratownicy zostali na miejsce zdarzenia przewiezieni przez zastęp JRG Wieliczka (10 km). Pomimo długiej walki ratowników OSP, policji i pogotowia mężczyzny niestety nie udało się uratować. Zmarł na miejscu wypadku.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale został złapany przez patrol policji. Wydmuchał aż 2,5 promila alkoholu.