Reklama samochody.pl

Kompletnie pijany Białorusin jechał zygzakiem po autostradzie 40-tonową ciężarówka 

Dzięki informacji przekazanej przez świadka, policjanci zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki. 27-latek wydmuchał ponad dwa promile i w takim stanie kierował 40-tonowym mercedesem z naczepą. Stanie za to przed sądem. 

We wtorek, 24 maja, po godzinie 2:00, dyżurny policji w Złotowie został powiadomiony przez kierowcę jadącego DK11 w kierunku miejscowości Okonek, o pojeździe ciężarowym który jedzie zygzakiem. Do tego gwałtownie przyspieszał i hamował. Pojazd zjeżdżał na środek drogi, a następnie do krawędzi jezdni i na pobocze.

Policjanci z komisariatu w Okonku na wylocie z miasta zatrzymali ciężarówkę. Za kierownicą ciągnika siodłowego ciągnącego naczepę siedział obywatel Białorusi. Był kompletnie pijanym, bełkotał i nie mógł utrzymać się na nogach. Po chwili wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

27-letni kierowca został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Ciężarówka została odholowana na policyjny parking.

Białorusin stracił prawo jazdy. Usłyszał zarzut kierowania po pijanemu i stanie za to przed sądem. Wobec obcokrajowca zastosowano poręczenie majątkowe. Za prowadzenie po pijanemu grozi mu kara do 2 lat więzienia. Obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata oraz grzywnę do nawet 60 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułDrogowy dramat. Dwa tragiczne wypadki. Trzy osoby nie żyją
Następny artykułDrogowy dramat na krajowej 15 – nowe informacje