Reklama Toyota

Kierowca busa dostał gigantyczny mandat za jazdę po chodniku

Policjanci z drogówki w Łodzi ustalili kierującego, który w ciągu 30 minut dwa razy jechał po chodniku. Wykroczenia nagrał i wysłał policjantom świadek. 42-latek został ukarany dwoma mandatami w sumie na 3 tys. zł.

W dniu, 24 stycznia, na skrzynkę mailową drogówki w Łodzi wpłynęło zawiadomienie od mieszkańca, dotyczące jazdy po chodniku. Wykroczenie, którego był świadkiem miało miejsce 4 stycznia na ul. Pabianickiej, kolejno o godzinie 11:15 oraz 11:45.

Zgłaszający w swoim zawiadomieniu podkreślał jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych, oraz jak duże zagrożenie stworzył uwieczniony na nagraniu kierujący. Funkcjonariusz prowadzący postępowanie w tej sprawie zapoznał się dokładnie z materiałem, na którym widać było, jak w krótkich odstępach czasu kierujący nissanem dwa razy jedzie po chodniku, który jest przeznaczony wyłącznie dla pieszych.

Mundurowy ustalił właściciela pojazdu, któremu podczas przesłuchania pokazał materiał wideo. 42-latek tłumacząc swoje zachowanie, twierdził, że do serwisu, gdzie chciał dojechać nie było innej drogi, a jedynie przez chodnik dla pieszych. Mężczyzna w swoim postępowaniu nie widział nic złego, gdyż jak twierdził , żaden pieszy nie poruszał się chodnikiem.

Za popełnione wykroczenia 42-latek został ukarany dwoma mandatami na kwotę 3 tys. zł.

Poprzedni artykułRenualt dachował. Kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów
Następny artykułStraszne. Zwęglone ciało 63-latka znaleziono na tylnym siedzeniu volkswagena. Zatrzymano dwie osoby