Policyjny pościg za 29-latkiem. Miał przy sobie narkotyki

W dniu, 15 stycznia, po północy policjanci z pabianickiej patrolówki interweniowali w miejscowości Stanisławów Stary. Z treści zgłoszenia wynikało, że od dłuższego czasu, przy leśnej drodze, stoi zaparkowany samochód. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie zastali osobowe BMM.

Za kierownicą auta zauważyli siedzącego mężczyznę, który na ich widok uruchomił silnik i gwałtownie ruszył. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem. Po około 3 kilometrach wypadł z drogi, uderzył w siatkę ogrodzeniową jednej z posesji. Samochód dachował, a kierujący po wydostaniu się z jego wnętrza, kontynuował ucieczkę na pieszo. Mężczyzna został jednak szybko zatrzymany przez interweniujących mundurowych.

Po sprawdzeniu okazało się, że 29-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że uciekał, bo w aucie przewozi około czterech kilogramów narkotyków. Kiedy policjanci zajrzeli do bmw, zauważyli znajdujące się na tylnym siedzeniu foliowe torebki z zawartością białej substancji. Łącznie policjanci zabezpieczyli niemal 4 kilogramy 4CMC (klefedronu).

Mieszkaniec powiatu zgierskiego został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Przed sądem odpowie też za niezatrzymania się do kontroli i prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo cofniętych uprawnień.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 29-latka tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące.

Poprzedni artykułRozkochiwał w sobie nastolatki i zmuszał do prostytucji (FILM)
Następny artykułTragiczny finał poszukiwań. Znaleziono ciało 30-latki. Wstrząsająca śmierć