Reklama samochody.pl

Szok. 22-latek usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. Grozi mu dożywocie

Szok. 22-latek usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. Grozi mu dożywocie / foto. KPP Wągrowiec

W czwartek popołudniu policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu Nakielskiego. Usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

| POLECANE – Prokuratura wygrała apelację. Sprawca tragedii w Zaborówcu posiedzi dłużej

27 lipca około godzinie 11:10 policjanci otrzymali zawiadomienie od operatora numeru alarmowego 112 o odnalezieniu kobiety i mężczyzny w wieku 75 i 49 lat. Do tego zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Stołężynie (k. Wapna).

Policję na miejsce wezwał jeden z członków rodziny. Znalazł on ciała swojego brata i matki. Policjanci przybyli na miejsce szybko ustalili, że zgon miał charakter nagły spowodowany najprawdopodobniej odniesionymi ranami.

| POLECANE – Czołowe zderzenie dwóch pojazdów.W jednym z nich podróżowała dwójka dzieci (ZDJĘCIA)

Natychmiast rozpoczęto czynności wykrywcze. Na miejsce została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza, wsparta funkcjonariuszami z Labolatorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy pod nadzorem Prokuratora Rejonowego zabezpieczali ślady, które pozwoliłyby na ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia i przyczyny śmierci kobiety i jej syna.

Jednocześnie wągrowieccy funkcjonariusze podjęli współpracę z policjantami Komisariatu Policji w Kcyni, gdyż pojawiły się fakty które mogły wskazywać na potencjalnego sprawcę zabójstwa. Dalsze czynności wykrywcze i kolejno zabezpieczane ślady naprowadziły policjantów na 22-letniego mieszkańca gminy Kcynia -bratanka i wnuka ofiary.

Zebrane dowody dały podstawę do zatrzymania mężczyzny. Wczoraj popołudniu został on zatrzymany w Żninie, stamtąd został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki Policji. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń i postawienie zarzutu podwójnego zabójstwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia pokrywające się z ustaleniami śledczych. Teraz grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

_______________________________________________

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail wielkopolskanasygnale112@wp.pl lub przez profil na facebooku wielkopolskanasygnale112 i twórz z nami portal WLKP112

Poprzedni artykuł63-latek potknął się i wpadł do stawu. Mężczyzny nie udało się uratować
Następny artykułJeden bez prawka, drugi z cofniętymi uprawnieniami. Teraz o dalszym losie zadecyduje sąd