Reklama Toyota

Jechał w obszarze zabudowanym 124 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego jadącego z prędkością 124 km/h na jednej z ulic terenu gminy Ostrów Wielkopolski. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym, a także zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.

POLECAMY – https://wlkp112.pl/wypadek-cztery-osoby-ranne-w-tym-jedna-w-stanie-ciezkim-w-akcji-lpr-zdjecia/

Do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Ostrowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelkie przejawy niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Często kierujący nie zdają sobie sprawy, że od momentu zauważenia jakiejkolwiek przeszkody na drodze, do chwili rozpoczęcia hamowania, mija czas, w którym samochód pokonuje kolejne dziesiątki metrów, a będzie ich więcej, im szybciej będziemy jechać. Należy również pamiętać o drodze hamowania, która znacznie się wydłuża wraz ze wzrostem prędkości.

16 czerwca, na terenie gminy Ostrów Wielkopolski policjanci zatrzymali kierowcę mitsubishi, który pędził w terenie zabudowanym 124km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na kierującego mandat oraz punkty karne. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy kierowcy na 3 miesiące.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości, ponieważ jak wskazują statystki, jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Opracowanie: Małgorzata Michaś/KPP Ostrów WLKP.

POLECAMY – https://wlkp112.pl/grozny-wypadek-kierowca-osobowki-zostal-uwieziony-w-wraku-pojazdu-zdjecia/

 

Poprzedni artykułWypadek w miejscowości Grzegorzew. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]
Następny artykułWypadek dwóch samochodów osobowych w Kórniku. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)