Reklama Toyota

Dwie osoby zatruły się czadem. Niestety nie udało się uratować ich życia

17 marca o godzinie 12:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie, wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej osoby postronnej, że jeden z mieszkańców miejscowości Torzeniec od dwóch dni nie wychodził z domu.

Natychmiast zadysponowano Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce zdarzania.
Po dojeździe, przeprowadzonym rozpoznaniu oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia od mieszkańców posesji uzyskano informacje o tym, że w budynku mogą znajdować się dwie osoby.

Przy pomocy sprzętu burzącego, ratownicy otworzyli mieszkanie i przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń. Pomieszczenia sprawdzono czujnikiem wielogazowym i nie stwierdzono żadnych substancji niebezpiecznych. Po przeszukaniu w środku znaleziono 2 osoby leżące w łóżku, bez oznak życia w których wystąpiło już stężenie pośmiertne i odstąpiono od medycznych czynności ratunkowych. W mieszkaniu znajdowały się 2 piece na paliwo stałe, które najprawdopodobniej były przyczyną zaczadzenia.

Na miejsce przybył lekarz, który stwierdził zgon. Do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej w sile 20 strażaków.

Opracowanie: mł. kpt. Radosław Gatkowski
Zdjęcia: dh Rafał Zieliński

 

Poprzedni artykułRekordowy mandat motorowerzysty. Takiej kwoty jeszcze nie było
Następny artykułPłonął las. Spaleniu uległo łącznie ok. 1,1ha upraw i sciółki leśnej (ZDJĘCIA)