Reklama Toyota

Groźny wypadek w Poznaniu. Zderzenie dwóch tramwajów. Aż 14 osób rannych (ZDJĘCIA)

Groźny wypadek w Poznaniu. Aż 14 osób rannych. Składami podróżowało ok. 60 pasażerów. W akcji śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Wszystko wydarzyło się w środę 8 czerwca po godzinie 11:00  do poznańskiego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch tramwajów na skrzyżowaniu ulicy Hetmańskiej i Kolejowej w Poznaniu.

Do zdarzenia doszło po wykolejeniu się tramwaju linii 1, który uderzył w drugi tramwaj linii 10, który jechał w przeciwnym kierunku. Składami podróżowało ok. 60 pasażerów. Wiadomo również, że w chwili wypadku motorniczy tramwaju, który uległ wykolejeniu był trzewy.

Cztery osoby zostało ciężko ranne, które zostały przetransportowane do szpitala. Natomiast jedna z rannych osób drogą lotniczą trafiła do szpitala.  Pozostałe 10 osób również zostało przetransportowanych do szpitala autobusem miejskiego przewoźnika celem wykonania badań diagnostycznych.

Na miejscu pracowało 12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego.
Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia przyczyny wypadku. Sprawdzają, czy do wykolejenia mogło dojść z powodu wadliwych torów.

foto. KM PSP Poznań 

foto. Pogotowie Ratunkowe

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Czołowe zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba zginęła na miejscu
Następny artykuł22-latek dobrze dbał o swoje rośliny. Plantacja marihuany zlikwidowana. Może trafić za kratki nawet na 10 lat ( ZDJĘCIA)