Reklama Toyota

Groźny wypadek na autostradzie A2. Kilka osób rannych (ZDJĘCIA)

W dniu 18 grudnia 2021 roku o godz. 13:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych na 107km autostrady A2 w kierunku Warszawy.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz zastępy OSP Miedzichowo i OSP Chrośnica. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsca zdarzenia zastano trzy samochody osobowe znajdujące się na dwóch pasach jezdni autostrady. Dwunastu uczestników zdarzenia (obywatele Polski, Ukrainy i Gruzji) opuściło pojazdy przed przybyciem strażaków.

Ruch odbywał się pasem awaryjnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem poszkodowanym osobom (kontrola ABC, wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, opatrzenie ran, termoizolacja), odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, oświetleniu terenu akcji, kierowaniu ruchem, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości powypadkowych.

Ze względu na wydłużające się działania i niską temperaturę na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp OSP Bukowiec z ogrzewanym namiotem pneumatycznym. Namiot posłużył jako punkt medyczny oraz miejsce na ogrzanie się i wypicie ciepłej herbaty dla pozostałych uczestników zdarzenia.

Po przebadaniu poszkodowanych lekarz zdecydował o przewiezieniu dwóch osób do szpitala w Nowym Tomyślu, a jednej do szpitala w Poznaniu. Kolejna z poszkodowanych odmówiła transportu do szpitala.

Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn i okoliczności zdarzenia prowadzi nowotomyska Komenda Powiatowa Policji.

 

Poprzedni artykułWesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy JRG Grodzisk Wielkopolski
Następny artykułPodziękowania Ministra dla Chodzieskich strażaków za udział w misji ”Grecja 2021” (ZDJĘCIA)