Reklama samochody.pl

Wypadek z udziałem motoroweru i osobówki. Jedna osoba została ranna (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia br., przed godziną 9:00 wówczas dyżurny Nowotomyskich strażaków otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motoroweru oraz samochodu osobowego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy zawodowej straży pożarnej z Nowego Tomyśla oraz Ochotniczą Straż Pożarną ze Zbąszynia w sile dwóch zastępów. Pierwsi na miejscu zjawili się strażacy OSP i zastali tam Zespół Ratownictwa Medycznego, który prowadził już działania ponieważ jadąc do innego zdarzenia najechał na ten wypadek. Na ziemi leżał roztrzaskany motorower, a kilka metrów dalej stał obity samochód. Kierująca jednośladem siedziała na ziemi i skarżyła się na ból kończyn dolnych, a kierowca samochodu osobowego opuścił pojazd przed przybyciem służb.

Dyżurny SKKP po otrzymaniu informacji, że Siły i Środki na miejscu są wystarczające zawrócił zastępy JRG Nowy Tomyśl do bazy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, kierowaniu ruchem, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu zasilania z jednośladu oraz usunięciu plamy oleju, która powstała w wyniku zderzenia. ZRM, który najechał na zdarzenie nie stwierdził zagrożenia życia i udał się do pierwotnego zdarzenia. Inny Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce ponownie przebadał kobietę i stwierdził konieczność przetransportowania jej do szpitala w Nowym Tomyślu. Kobieta jadąca autem osobowym nie wymagała udzielenia KPP.

Przyczynę oraz okoliczności tego wypadku ustala Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.

Foto: OSP Zbąszyń.

Poprzedni artykułDachowanie auta pod Włoszakowicami. Służby na miejscu. Droga jest zablokowana
Następny artykułTragiczny wypadek w Sławie. Nie żyje Gruzin, drugi walczy o życie w szpitalu (ZDJĘCIA)