Reklama samochody.pl

Groźny pożar zboża. Zagrożona była stolarnia (ZDJĘCIA)

W dniu 24 lipca 2023 roku o godzinie 19:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Rudniki w okolicach zakładu stolarskiego.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastęp gaśniczy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastępy z: OSP Opalenica, OSP Wojnowice, OSP Kuślin, OSP Łagwy, OSP Rudniki, OSP Michorzewo, OSP Michorzewko oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej z Porażyna. Z uwagi na pierwsze informacje o szybko rozprzestrzeniającym się ogniu do działań dodatkowo zadysponowano zastępy z OSP Buk, które zostały wycofane z działań z uwagi na opanowanie pożaru.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano palące się zboże na pniu na powierzchni ok 0,5 ha, bezpośrednio zagrożona była jedna z hal produkcyjnych zakładu stolarskiego znajdującego się bezpośrednio przy palącym się polu.

Działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w obronie zagrożonej hali produkcyjnej zakładu stolarskiego oraz do podawania środków gaśniczych w natarciu na palące się zboże na pniu i na palące się drzewa iglaste. Końcowa faza działań skupiała się na kilkukrotnym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń zakładu stolarskiego oraz dachów budynków przy pomocy kamery termowizyjnej, która nie wykazała zagrożenia.

Poprzedni artykułPłonie restauracja w Lesznie. Strażacy walczą z ogniem
Następny artykuł19-latek fordem wjechał w grupę ludzi na chodniku. Trzy osoby nie żyją