Reklama Toyota

Groźny pożar ścierniska w Nowej Wsi Ujskiej. W działaniach brało udział 22 strażaków (ZDJĘCIA)

19 lipca 2021 roku, około godziny 14:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze pola uprawnego w miejscowości Nowa Wieś Ujska (gm. Ujście).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się ściernisko na obszarze około 7 hektarów. Działania strażaków polegały na podaniu wody na palące się rżysko. Prace wspomagały również ciągniki rolnicze z agregatami, będące na miejscu zdarzenia.

W działaniach trwających blisko 2 godziny udział brało 22 strażaków z 4 jednostek straży pożarnej (JRG PSP nr 1 Piła, OSP Kruszewo, OSP Ujście, OSP Nowa Wieś Ujska).

Z UWAGI NA ZBLIŻAJĄCY SIĘ OKRES ŻNIWNY, STRAŻ POŻARNA PRZYPOMINA I APELUJE O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI PRZY WYKONYWANIU TYCH PRAC. WYSOKA TEMPERATURA POWIETRZA, WILGOTNOŚĆ, A TAKŻE CZĘSTO STAN TECHNICZNY MASZYN ROLNICZYCH MOŻE BYĆ POWODEM BARDZO GROŹNEGO POŻARU, STWARZAJĄCEGO ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA I ZDROWIA LUDZKIEGO!

 

Opracowanie: mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła;

Zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Orłowski, KP PSP Piła.  

Poprzedni artykułWypadek samochodu osobowego z quadem. Służby na miejscu
Następny artykułDachowanie samochodu osobowego na trasie Wyrzysk-Ruda. Jedna osoba z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala (ZDJĘCIA)